آموزش کارت به کارت ملت اینترنتی

با توجه به امکانات خوبی که اینترنت بانک ملت برای مشتریان خود در نظر گرفته است، اما متاسفانه آموزش های درست و حسابی برای استفاده از این امکانات در سطح اینترنت وجود ندارد! به همین منظور ما در اینجا سعی می کنیم بحث کارت به کارت ملت اینترنتی را به شما به طور کامل آموزش دهیم تا مشکل تان حل گردد.

اول از همه باید به چند نکته دقت داشته باشید:

 • کارت به کارت کردن را هم به کارت های ملت و هم به کارت های غیر از ملت که به شبکۀ شتاب متصل است را می توانید انجام دهید. البته از طریق دو صفحۀ متفاوت در اینترنت بانک ملت.
 • برای کارت به کارت کردن به کارت های غیر از بانک ملت نیاز به رمز دوم کارت دارید. پس حتماً از طریق عابر بانک ملت رمز دوم کارت خود را بگیرید.
 • کارت به کارت کردن شامل کارمزد می شود. این کارمزد برای کارت های ملت ۲۵ تومان و برای کارت های غیر از بانک ملت ۵۰۰ تومان می باشد.
 • واریز مبلغ از طریق کارت به کارت به صورت آنی و لحظه ای است و نیازی به صبر کردن برای انجام تراکنش مورد نظر نیست. از همین رو در وارد کردن مشخصات دقت کنید.

خب حالا با فرض اینکه شما اینترنت بانک ملت خود را فعال کردید، وارد حساب خود شوید و از بالای صفحه روی “حساب های ریالی شما” کلیک کنید. از بند دوم صفحه، دنبال فهرست کشویی ای با نام خدمات انتقال وجه ( حواله ) بگردید. فهرست کشویی را باز کنید. ما در اینجا با دو گزینۀ آن کار داریم. ولی به طور کلی برای انتقال وجه به هر روشی که بانک پشتیبانی می کند، باید از موارد موجود در این فهرست کشویی کمک بگیرید.

 • حواله اینترنتی : با انتخاب این گزینه می توانید کارت به کارت مختص کارت های بانک ملت را انجام دهید.
 • حواله به کارت های شتاب ( سحاب ) : با انتخاب این گزینه می توانید کارت به کارت به کارت های غیر از بانک ملت را انجام دهید.
آموزش کارت به کارت ملت اینترنتی

آموزش کارت به کارت ملت اینترنتی

حالا روی “اجرا” کلیک کنید تا به صفحۀ مورد نظر منتقل شوید. تصویر زیر صفحۀ حواله به کارت های شتاب ( سحاب ) را می بینید که یکی یکی باید گزینه های مورد نظر را پر کنید و روی “تایید” کلیک کنید.

صفحه کارت به کارت ملت اینترنتی به کارت های غیر از ملت

صفحه کارت به کارت ملت اینترنتی به کارت های غیر از ملت

 • انتقال از : شماره کارت های حساب های خودتان را می بینید که باید از بین آنها یکی را انتخاب کنید.
 • انتقال به : شماره کارت مقصد را وارد کنید.
 • شناسۀ واریز کننده : الزامی نیست. ولی یک عدد است که برای مشخص شدن واریزهای تان می توانید از آن استفاده کنید.
 • مبلغ حواله : مبلغ مورد نظر برای جابجایی را در اینجا وارد کنید.
 • CVV2 : یک عدد معمولاً ۳ یا ۴ رقمی که روی کارت بانکی شما درج شده است.
 • رمز اینترنتی ملت کارت : که همان رمز دومی است که از عابر بانک دریافت کردید.

حالا روی تایید کلیک کنید. صبر کنید تا نتیجه به شما نشان داده شود. دوباره مجدد بعد از بررسی مشخصات باید روی تایید کلیک کنید. کار تمام است. به شما شمارۀ پییگیری هم داده می شود. علاوه بر آن از قسمت “مشاهده گردش حساب” می توانید تمامی جزئیات تراکنش را ببینید.

کارت به کارت به کارت های بانک ملت

برای اینکه کارت به کارت به بانک ملت را انجام دهید، کافی است از بخش حواله اینترنتی اقدام کنید که آموزش کامل آن را در مقالۀ انتقال وجه کارت به کارت اینترنتی بانک ملت خدمت شما توضیح دادیم. می توانید به آن مراجعه کنید.

امیدوارم که این مقاله به درد شما خورده باشد. اگر نکته ای است که می خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید، از قسمت نظرات همین صفحه اقدام کنید.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. REZA گفت:

  من بک دونه از این اپل هامیخوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *