۵ نکته مهم بازاریابی ایمیلی که نمی‌خواهند بدانید

بهترین و بدترین زمان برای ارسال ایمیل

۵ نکته مهم بازاریابی ایمیلی که نمی‌خواهند بدانید

۵ نکته مهم بازاریابی ایمیلی که نمی‌خواهند بدانید

یکی از مهمترین نکات ایمیل مارکتینگ زمان انجام آن است.آمار جالبی در این زمینه وجود دارد که به‌طور میانگین سه‌شنبه را بهترین روز و یک‌شنبه را بدترین روز برای ایمیل مارکتینگ یا  ارسال ایمیل می‌دانند. البته این آمار بسته به نوع مخاطب و کاربرد ایمیل شما می‌تواند تغییر کند به‌عنوان‌مثال ساعت ۲ الی ۳ بهترین زمان برای ارائه‌ی پیشنهادهای مالی است و ساعت ۵ الی ۷ زمان مناسبی برای ارائه‌ی بسته‌های تفریحی و سرگرمی است و همچنین آمار نشان می‌دهد کاربران از ساعات ۷ الی ۱۰ شب به دنبال پیشنهادهای ایده آل نظیر تخفیف‌های بالا یا علایق شخصی هستند. البته در کلیه‌ی آمارها ساعت ۱۰ شب الی ۹ صبح بدترین زمان برای ارسال ایمیل یا ایمیل مارکتینگ است.

تکراری نباشید

در خبرنامه‌هایتان از موضوعات تکراری استفاده نکرده و در عوض سعی نما‌یید موضوع٬ از تازگی و جذابیت برخوردار باشد. مخاطبان شما باهوش هستند و خواهند فهمید که شما چقدر برای انتخاب این موضوع زمان صرف کرده‌اید. به‌عنوان‌مثال جشنواره‌ی تخفیف‌ها «و» دیدنی‌های دنیا “٬ به‌عنوان موضوعاتی تکراری محسوب می‌شوند.

خیلی کوتاه٬ خیلی بلند

مهم است که تعداد کلمات موضوع انتخابی نه آن‌قدر کوتاه باشد که پیام را به‌درستی منتقل نکند و نه آن‌قدر بلند که مخاطب از خواندن آن منصرف شود. به‌عنوان‌مثال «تخفیف» و اگر می‌خواهید پولدار شوید٬ این ایمیل را بخوانید “٬ موضوعات نامناسبی هستند. رعایت کوتاهی و بلندی در متن ایمیل هم باید رعایت شود.

بیان واضح خواسته‌هایتان

همیشه با مخاطبتان صادق باشید. او را سردرگم نکنید و در درک صحیح پیام‌ها اصل سادگی و وضوح را در نظر بگیرید. درواقع با درج کلماتی ساده٬ رنگ‌آمیزی خاص و اشکال مناسب تلاش نمایید تا مشتری نسبت به انجام خواسته‌ی شما علاقه‌مند گردد.

به دنبال فروش نباشید

آخرین مطلب از نکات ایمیل مارکتینگ که در واقع به نظرم بسیار مهم نیز هست این است که در ایمیل مارکتینگ به دنبال فروش سریع یک محصول٬ معرفی برند خود یا حتی اطلاع‌رسانی‌های معمول نباشید. بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه‌ی یک ایمیل هدایت کاربر به صفحه‌ی فرود در وب‌سایت است؛ و باید به‌صورت چندمرحله‌ای پس از کسب اعتماد کاربر محصول یا خدمات خود را پیشنهاد کنیم.

نوبسنده : احمد سلگی

برای خواندن بقیه ی مقالات  و همچنین دانلود فایلهای صوتی و تصویری در زمینه بازاریابی آنلاین و کسب و کار اینترنتی به وب سایت ما مراحعه کنید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *