۳ دلیل استفاده‌ی کسب‌وکارها از بازاریابی ایمیلی

۱- بازاریابی به شکل قابل‌توجهی در چند دهه‌ی اخیر تغییر کرده است. پیشرفت‌های صورت گرفته درزمینهٔ ی فناوری به تولید پلتفرم‌هایی مانند بازاریابی شبکه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو منجر شده‌اند و به این شکل بازاریاب‌ها دیگر محدودیت و کمبودی درزمینهٔ ی پلتفرم‌های بازاریابی ندارند.

۳ دلیل استفاده‌ی کسب‌وکارها از بازاریابی ایمیلی

۳ دلیل استفاده‌ی کسب‌وکارها از بازاریابی ایمیلی

۲- بودجه را افزایش دهید

طبق تحقیقات گزارش‌شده است که بیش از نیمی از تمام بازاریاب‌هایی که با آن‌ها مصاحبه شده است، می‌خواهند بودجه‌ی اختصاص‌یافته به بازاریابی ایمیلی خود را افزایش دهند زیرا از اقدامات گذشته‌ی خود در این زمینه رضایت دارند. پس چه چیزی در پس بازاریابی ایمیلی نهفته است که آن را در این عصر شبکه‌های اجتماعی بازهم بخشی از راهبردهای موفق بازاریابی نگه‌داشته است؟

نگرش‌هایی که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید

یکی از قدرتمندترین ابزارهایی که بازاریابی ایمیلی در اختیار مردم قرار می‌دهد، نحوه‌ی گزارش و تحلیل جزئی‌نگر آن است.
برخلاف کانال‌های بازاریابی قدیمی، مانند انتشار آگهی در جراید و رادیو و تلویزیون، گزارش و تحلیل‌های بازاریابی ایمیلی نظرات ارزشمندی در مورد موفقیت کلی کمپین بازاریابی‌تان در اختیار شما قرار می‌دهد.

درحالی‌که بیشتر اپلیکیشن های بازاریابی ایمیلی معیارهای ساده مانند تعداد کلیک و بازشده ایمیل را نشان می‌دهند، اپلیکیشن های بهتری نیز وجود دارند که به شما اجازه‌ی نگاهی عمیق‌تر به جزئیات را می‌دهند. نگاهی به معیارهایی نظیر مدت‌زمانی که مخاطبین برای خواند ایمیل‌هایتان صرف کرده‌اند و همچنین دستگاه‌ها و اپلیکیشن هایی که برای دسترسی به ایمیل شما مورداستفاده قرارگرفته‌اند، اطلاعات خوبی درزمینهٔ ی کارآمد بودن کمپین بازاریابی‌تان در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازاریابی ایمیلی نیازمند زمان زیادی نیست

اغلب کارهای خوب و مفید کارهایی زمان‌بر هستند. برای کسب‌وکارهای کوچکی که معمولاً بدون منابعی کار می‌کنند که در اختیار کسب‌وکارهای بزرگ است، زمان موردنیاز برای هر کاری باید به‌دقت سنجیده شود.

ما متوجه شدیم که به‌طورمعمول حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا یک کاربر معمولی اولین کمپین بازاریابی ایمیلی خودش را راه‌اندازی کند. این ۳۰ دقیقه شامل واردکردن فهرست مخاطبان، طراحی قالب، آزمودن و بالا رفتن آدرنالین و خوشحالی از فشردن دکمه‌ی ارسال می‌شود.

۳- اصول اساسی کارتان را سلامت نگه می‌دارد

زمانی که بحث کسب‌وکارهای کوچک به میان می‌آید، واقعیت این است که همه‌چیز به بازگشت سرمایه و زمان موردنیاز برای آن ختم می‌شود. کسب‌وکارهای کوچک باید بتوانند هر ریال از بودجه‌ی بازاریابی‌شان را توجیه کنند و همین موضوع سبب می‌شود به بازاریابی ایمیلی روی بیاورند.

بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته هر دلاری که در بخش بازاریابی ایمیلی خرج می‌شود،۴۴ دلار سود به همراه می‌آورد. اگرچه این آمار کمی اغراق‌شده به نظر می‌رسد، اما به‌سختی می‌توان با توانایی اثبات‌شده‌ی بازاریابی ایمیلی در ایجاد نتایج فوق‌العاده مخالفت کرد.

به‌منظور تعامل مجدد با مشتریان قبلی، ایجاد مشتریان جدید و فروش محصولاتی متفاوت به مشتریان فعلی، به‌وسیله‌ی ایمیل با پایگاه داده مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. زمانی که شما کمپین‌های ایمیلی متمرکز بر روابط فعلی خود ایجاد می‌کنید، روشی غیرتهاجمی را انتخاب کرده‌اید که مطمئناً در آینده نتیجه خواهید گرفت.

نویسنده : احمد سلگی

منبع : شهرآبی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *