گرفتن عکس از صفحه گوشی اندروید

معمولاً به عکسی که از صفحه نمایش گوشی یا هر دستگاهی که دارای صفحه نمایش است گرفته می شود، اسکرین شات گفته می شود. این عکس را معمولاً می توان بسته به محیط مورد نظر به روش های مختلفی تهیه کرد. مثلاً در رایانه یا لپ تاپ با استفاده از دکمۀ Print Screen می توان به سادگی از صفحه نمایش تصویری را تهیه کرده و درون یک نرم افزار ویرایش تصویر اقدام به ویرایش آن کرد. یا مستقیماً با دکمه های ترکیبی Ctrl + V آن را در هر جایی که خواسته باشید استفاده کنیم. اما بحث ما در اینجا سیستم عامل گوشی اندروید است که در ادامه خدمت شما توضیح خواهم داد که چطور اقدام به گرفتن عکس از صفحه گوشی اندروید خود کنید.

گرفتن عکس از صفحه گوشی اندروید

گرفتن عکس از صفحه گوشی اندروید

اگر نسخۀ اندروید شما بالاتر از ۴٫۰٫۴ است، به راحتی می توانید از طریق روش زیر روی هر گوشی از این ترفند استفاده کنید و از صفحه نمایش گوشی خود عکس تهیه کنید.

دکمۀ کم کردن صدا را بگیرید و پس از آن فوراً دکمۀ خاموش کردن گوشی را بفشارید (Volume Down + Power Button). این کار را باید خیلی سریع انجام دهید و چند ثانیه دکمه ها را نگه دارید. پس از آن خواهید دید که عکس مورد نظر از صفحه نمایش گوشی شما تهیه شده و به بخش اعلامیه های گوشی شما اضافه خواهد شد که با لمس کردن آن اعلامیه عکس برای شما ذخیره می شود. عکس مورد پوشۀ Picture در گوشیِ شما ذخیره خواهد شد. می توانید به آنجا رفته و عکس را مشاهده کنید.

البته یک راه حل سادۀ دیگری هم برای گرفتن عکس از صفحه نمایش گوشی اندروید وجود دارد و آن این است که دکمۀ خاموش کردن گوشی را برای چند ثانیه نگه دارید (دقیقاً مثل حالتی که قصد خاموش کردن گوشی را دارید). حالا یک فهرست دستور برای شما نمایش داده خواهد شد که یکی از آنها ScreenShot است. آن را که انتخاب کنید، تصویر مورد نظر برای شما گرفته و سپس ذخیره خواهد شد.

به همین سادگی بدون اینکه خواسته باشید نرم افزار اضافه ای را روی گوشی خود نصب کنید، می توانید از صفحه نمایش گوشی خود عکسی را تهیه کرده و آن را روی گوشی ذخیره کنید.

البته باید بدانید که برای عکس گرفتن از صفحه نمایش در اندرود نرم افزارهای زیادی هم وجود دارد که قابلیت سفارشی سازی و تنظیمات بسیار خوب دیگری هم دارد که اگر به صورت حرفه ای تر قصد گرفتن عکس از صفحه نمایش را دارید، به شما پیشنهاد می شود که از آنها استفاده کنید. اما در بیشتر مواقع ابزار عکس گرفتن از صفحه نمایش در اندروید کار شما را به سادگی راه خواهد انداخت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *