پست میهمان چیست؟

معمولاً به ارسال های متنی درون پایگاه های اینترنتی پست گفته می شود. مثلاً یک وبلاگ نویس ممکن است در هفته چند بار درون وبلاگ خود پستی را ارسال کند. به هر حال پست از عبارت Post انگلیسی گرفته شده و این عبارت هم همان معنی ارسال را دارد. معادل پست در فارسی نوشته ترجمه شده؛ البته در موضوع وبلاگ و وبلاگ نویسی و بهتر است ما و شما هم از این اصطلاح استفاده کنیم. حالا پست میهمان چیست و چطور می توان ارسال پست میهمان داشت؟

پست میهمان چیست؟

پست میهمان چیست؟

به طور خیلی ساده اگر ما خواسته باشیم نوشته ای را درون یک سایت یا وبلاگ که صاحبش شخص دیگری است ارسال کنیم، به این نوشته پست میهمان گفته می شود. پست میهمان برای صاحب سایت یا وبلاگ دارای مزایایی است که هر کدام منتفع خواهند شد. حالا اینکه سود پست میهمان برای صاحب سایت یا وبلاگ و همچنین برای نویسنده نوشته چیست، عرض خواهم کرد خدمت شما.

محتوا نکتۀ کلیدی هر پایگاه اینترنتی است که بازدید کننده برای آن جذب می کند. همین نوشته ای که الان شما در حال خواندن آن هستید، نوعی محتوای متنی است که نکاتی را به شما می آموزد. پس شما برای خواندن این محتوا است که به این صفحه آمدید. وگرنه دلیل دیگری نداشته که وقت خود را صرف آمدن به این صفحه از سایت نرم افزار آموزشی کنید. پس محتوا برای صاحب سایت می تواند حکم عامل جذب بازدید را داشته باشد که اگر این عامل نباشد، سایتی هم وجود نخواهد داشت.

معمولاً کار نوشتن و انتشار محتوای جدید کار سخت و زمان بری است. اگر شما هم صاحب یک سایت باشید حتماً می دانید که ارسال نوشته آن هم به صورت روزانه چقدر می تواند سخت باشد! پس بهتر است از دیگران هم کمک بگیریم که همان دریافت و انتشار پست میهمان از دیگر کاربران و بازدید کنندگان سایت است. این باعث می شود که محتوای سایت مد نظر غنی تر از قبل گردد.

از طرف دیگر ارسال کنندۀ پست میهمان با نوشتن نام خودش در انتهای نوشته، همچنین لینک دادن به سایت یا وبلاگ خودش، باعث می شود هم معروف تر شود، هم اینکه برای وبلاگ یا سایت خودش بازدید بیشتری جذب کند. با این کار خوانندگان پست میهمان ممکن است بخواهند بیشتر با نویسنده آشنا شوند و زمانی را بگذارند و روی لینک انتهای مطلب کلیک کنند و سایت شخص نویسنده وارد شوند.

پس دیدید که چطور پست میهمان می تواند سود دوجانبه برای هر دو طرف داشته باشید. فرد نویسندۀ مقاله با نوشتن و ارسال یک نوشته به یک سایت که پست میهمان می پذیرد، خود و وبلاگش را معرفی می کند. از طرف دیگر صاحب سایتی که پست میهمان می پذیرد، با دریافت ارسال های دیگران و انتشار آنها در سایت خود، می تواند موجبات هر چه غنی تر شدن سایت خود را فراهم کند. البته این نوشته ها باید ارزش انتشار را داشته باشند و مقالات چند خطی معمولاً پذیرفته نخواهند شد.

اما اینکه چطور می‌توان یک پست میهمان به یک سایت داشت، شاید موضوع مورد سوال شما هم باشد که به آن پاسخ خواهم داد. خیلی از سایت‌ها هستند که پست میهمان نمی‌پذیرند که ما به آنها کاری نداریم. مثلاً سایت‌های رسمی و خبرگذاری‌های این گونه هستند که شخص دیگری نمی‌تواند درون آنها نوشته به عنوان پست میهمان ارسال کند. اما برخی از سایت ها که معمولاً ممکن است یک سایت شخصی باشند، امکان دریافت پست میهمان را معمولاً با روش های مختلفی فراهم می کنند.

ممکن است لینکی با عنوان ارسال نوشته یا پست میهمان در جای جای صفحات سایت آنها وجود داشته باشید که با کلیک روی آن پیوند می توان به صفحه ای هدایت شد که می توان عنوان، متن، تصویر و دیگر جزئیات یک نوشته را وارد کرد و روی ارسال کلیک کرد. حالا مدیر سایت آن را بررسی می کند و اگر شرایط ارسال را داشت، پس از بازبینی آن را در سایت منتشر می کند.

در حال حاضر حتی سایت “نرم افزار آموزشی” که همینک درون آن قرار دارید هم امکان پذیرش پست میهمان را دارد که شما عزیزان می توانید نوشته های دارای محتوای خوب خود را برای ما ارسال کنید. لینک و نام خود را هم می توانید در انتهای آن قرار داده و برای ما ارسال کنید. پس از بررسی و همچنین تصحیح نوشتۀ شما آن را در سایت منتشر خواهیم کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. ۱۳۹۵/۰۴/۱۰

    […] دیگران این کار را انجام دهید. اول از همه باید بدانیم پست میهمان چیست؟ پست میهمان نوشته ای است که شما در سایت های دیگران […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *