مسیریابی اتوبوسرانی مشهد

یکی از معضلات شهرهای بزرگ جابجا شدن از یک نقطه به نقطه ای دیگر است. البته این مشکل شاید بیشتر شود، اگر ما دارای وسیلۀ شخصی نباشیم و خواسته باشیم از حمل و نقل عمومی استفاده کنیم. در این حالت باید دنبال این باشیم که از چه نوع وسیله ای استفاده کنیم که هم انتقال ما به صرفه تر باشد و هم سریعتر. در هر صورت در بیشتر اوقات استفاده از اتوبوس اولین انتخاب ماست. اما اگر خواسته باشیم از یک نقطۀ شهر به نقطۀ دیگری برویم و مدام از این و آن مسیر و شماره خط اتوبوس ها را سوال کنیم، کار ما خیلی سخت می شود. حالا در اینجا من به شما یک سامانۀ اینترنتی را معرفی می کنم که به جهت مسیریابی اتوبوس های مشهد مورد استفاده قرار می گیرد.

مسیریابی اتوبوسرانی مشهد

مسیریابی اتوبوسرانی مشهد

اگر ساکن مشهد باشید و یا به این شهر سفر کرده باشید و خواسته باشیم از اتوبوس برای رفت و آمد در این شهر استفاده کنید، بهترین راه برای پیدا کردن خطوط مورد نظر و یا انتخاب مسیر هوشمند، استفاده از سامانۀ اینترنتی مسیریابی اتوبوس است. البته این سامانه برای پیدا کردن مسیر تاکسی ها و همچنین مسیریابی خودروی شخصی هم مورد استفاده قرار می گیرد. ولی شاید بیشترین کاربرد را همان مسیریابی اتوبوس بدانیم.

در هر صورت برای مسیریابی هوشمند کافی است به این سامانه مراجعه کنیم که دارای نشانیِ اینترنتی map.mashadtraffic.ir می باشد. پس مرورگر اینترنتی خود را باز کرده و وارد این سایت شوید. در اولین نما شما نقشۀ شهر مشهد را خواهید دید که به سادگی در اولین قدم از طریق نوار بالای صفحه باید گزینۀ مسیریابی اتوبوس را انتخاب کنید.

بعد از آن جعبه ای برای شما باز خواهد شد که باید مبدا و مقصد خود را از روی نقشه انتخاب کنید. مبداء با علامت مکان یابی نارنجی رنگ مشخص شده است. و مقصد هم با رنگ آبی مشخص است. پس کافی است تنها با چند کلیک مبدا و مقصد را انتخاب کنید. در نهایت در جعبه ای که در بالا سمت راست صفحه باز شده است باید روی مسیریابی کلیک کنید تا مسیریابی شروع گردد.

در نهایت نزدیک ترین مسیر خطوط اتوبوس به شما نشان داده خواهد شد. در نوار عمودی سمت راست هم حالت های مختلف پیمایش مسیر به علاوۀ اطلاعات اضافیِ بیشتری به ما نشان داده خواهد شد. در خیلی از مواقع چندین حالت برای طی کردن مسیر وجود دارد. مثلاً استفاده از خطوط مختلفی که در مسیر می توانند ما را همراهی کنند.

به همین ترتیب و به سادگی هر چه تمام تر من و شما می توانیم مبدا و مقصد مسیر خود را انتخاب کرده و سامانه شماره خطوط اتوبوس ها و همچنین مقدار پیاده روی که ما باید داشته باشیم را به ما بر می گرداند. من فکر نکنم که از چنین ابزار کاربردی بتوان به سادگی گذشت. مخصوصاً اگر سفر درون شهری در مشهد زیاد داشته باشید.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. زری گفت:

  با سلام
  چرا سایت برای من باز نمیکنه،قبلا خوب بود
  ولی مدتیه کار نمیکنه

  • جمال گفت:

   نشونی این سرویس تغییر کرده! به سایت bus.mashhad.ir مراجعه کنید و از اونجا روی مسیریابی هوشمند کلیک کنید. البته ظاهرا اپلیکیشن هوشمند اونم هست. می‌تونید از اون هم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *