لینوکس و طراحی سایت

در این پست می خواهم به شما رابطۀ بین لینوکس و طراحی سایت را شرح دهم. اگر با این مقوله آشنا نباشید، شاید زیاد سر در نیاورید. ولی الان به زبان ساده خدمت شما شرح خواهم داد که لینوکس چه ربطی به طراحی سایت دارد!

همانطور که می دانید لینوکس یک سیستم عامل است. سیستم عامل یک نرم افزار پیچیده و بزرگ است که روی یک رایانه نصب می شود و باعث می شود شما بتوانید از نرم افزارهای دیگر هم روی آن استفاده کنید.

لینوکس و طراحی سایت

لینوکس و طراحی سایت

فایل های سایت شما باید روی یک رایانه قرار گیرند که می تواند روی یک رایانۀ لینوکسی باشد و یا ویندوزی. از آنجایی که بیشتر سایت هایی که همین الان در حال اجرا هستند معمولاً با فناوری های باز متن و رایگان کار می کنند و از آن جایی که خود لینوکس هم رایگان و باز متن است، پس نیاز دارند که رایانه ای که روی آن اجرا می شوند هم لینوکس باشد.

ما به رایانه ای که سایت ما روی آن قرار می گیرد، “هاست” (Host) یا “فضای میزبانی” می گوییم. با توضیحاتی که داده شد، سیستم عامل این رایانه می تواند یا لینوکس باشد یا ویندوز. اما بیشتر سایت ها روی فضای میزبانی لینوکس اجرا می شوند. پس شما هم به احتمال قوی نیاز به یک هاست لینوکس دارید.

سوال؟ اما حالا شما باید لینوکس را یاد بگیرید؟ می توان گفت؛ “خیر”! شاید اصلاً شما نیازی نداشته باشید که لینوکس را فرا بگیرید. کنترل پنلی که روی فضای میزبانی شما نصب شده است، تمامی کارهای مورد نیاز شما را انجام می دهد. چطور؟ با آموزش های بعدی ما همراه باشید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *