دلایل اصلی ناکامی در یادگیری زبان انگلیسی

امروزه یادگیری زبان انگلیسی بسیار فراگیر شده و زبان آموزان زیادی مشتاق یادگیری این زبان هستند. تعداد قابل توجهی از زبان آموزان در یادگیری زبان انگلیسی شکست می خورند. ما در این مقاله به مهم ترین دلایل این ناکامی خواهیم پرداخت.

دلایل اصلی ناکامی در یادگیری زبان انگلیسی

دلایل اصلی ناکامی در یادگیری زبان انگلیسی

استفاده نکردن از مطالب یاد گرفته شده

این مورد یکی از مهم ترین دلایل شکست در یادگیری زبان انگلیسی است. اکثر زبان آموزان مطالبی را که یاد می گیرند در زبان گفتاری و نوشتاری استفاده نمی کنند. با تمرین نکردن مطالب آنها خیلی زود فراموش می شوند.

هدف یک برنامه معقولانه این است که ما بتوانیم همانند یک فرد باسواد از انگلیسی هم در صحبت کردن و هم در نوشتن استفاده کنیم. اگر برای این هدف مطالبی را که یاد می گیریم در زبان گفتاری و نوشتاری خود استفاده نکنیم هرگز به این هدف نخواهیم رسید.

تاکید بیش از حد روی گرامر

بعضی از زبان آموزان تقریبا همه وقت خود را صرف یادگیری گرامر می کنند ولی گرامر فقط یکی بخش از زبان است نه همه زبان! اگر از یک فرد انگلیسی زبان سوالی در خصوص یک مبحث گرامری انگلیسی بپرسید به احتمال بسیار زیاد قادر به پاسخ دادن آن سوال نخواهد بود ولی می تواند زبان انگلیسی را صحبت کند!

قواعد باید به عنوان یک بخش از زبان انگلیسی در نظر گرفته شود و نباید تاکید بیش از حد روی آن انجام شود.

دست کم گرفتن فرهنگ

با وجود اینکه فرهنگ ما و کشورهای انگلیسی زبان با هم بسیار متفاوت هستند خیلی مواقع به این مورد کمترین توجهی نمی شود. مثلا یکی از موارد خیلی رایج در این خصوص استفاده از خسته نباشید است که فقط جزئی از فرهنگ ماست و افراد انگلیسی زبان هرگز چنین مفاهیمی را متوجه نمی شوند.

وقفه در یادگیری

زبان بسیار فرار است و با فاصله گرفتن از آن برای مدتی خیلی از چیزهایی را که یاد گرفته اید را فراموش خواهید کرد. یک برنامه یادگیری موفق این است که شما به طور منظم بدون هیچ وقفه ای با زبان انگلیسی در ارتباط باشید. در واقع یک زبان آموز موفق یاد می گیرد که با زبان باید به عنوان بخشی طبیعی از زندگی روزمره رفتار کرد.

صبور نبودن

کسانی که یک زبان خارجی را یاد گرفته اند از صفر شروع کردند و آن را یک شبه یاد نگرفتند. یادگیری زبان انگلیسی نیازمند یک برنامه ریزی حداقل میان مدت است. اگر برنامه یادیگیری شما شامل موارد ذکر شده در این مقاله باشد می توانید در مدت زمان بسیار کوتاه تری (به نسبت زبان آموزانی که این نکات را رعایت نمی کنند) زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. حسن گفت:

    علاوه بر همه ی این دلایل، دلیل دیگری که در یادگیری زبان خیلی موثره، ترتیب یادگیری زبانه.
    ترتیب طبیعی یادگیری زبان: شنیدن، حرف زدن، خواندن و نوشتن. چیزی که باهاش زبان مادری رو یاد گرفتیم.
    ترتیب یادگیری زبان دوم خواندن، شنیدن، صحبت کردن، نوشتن‌.

  2. مرکادوس گفت:

    مقاله خوبی نوشتید.من چند سالی میشه که آموختن زبان رو شروع کردم ولی تا به امروز به کارم نیومد و در نتیجه دلسرد شدم.اگر شما شغلی داشته باشید که در آن نیاز به دانستن زبان نباشه خود به خود زبان رو فراموش میکنید.مشاغلی مثل کشاورزی و یا فروشندگی در سوپر مارکت در یک شهر دورافتاده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *