آموزش وبلاگ ساختن

وبلاگ چیست؟ وبلاگ یک محیط در شبکۀ جهانی اطلاعات است که هر شخص یا سازمان می تواند داشته برای خود داشته باشد. حالا اینکه روی این محیط چه چیزهایی قرار می گیرد، کاملاً بستگی به خواستۀ خود صاحب وبلاگ دارد. مثلاً فرض می کنیم شما یک وبلاگ می سازید و دوست دارید از خاطرات زندگیِ خودتان بنویسید. یا هر آنچه که در زندگیِ شخصی یاد می گیرید را در وبلاگ خود توصیف کنید. خوب بالطبع اگر نوشته های شما مفید و جذاب باشد، وبلاگ شما بازدید گرفته و باعث محبوبیت خود شخصِ شما خواهد شد. البته برای رسیدن به این نقطه باید تلاش کرد و این طوری نیست که وبلاگ تان را بسازید و یک نوشته هم منتشر کنید و کار تمام است! شما باید مدام روی وبلاگ خود کار کنید و پس از چند هفته یا حتی چند ماه نتیجۀ کار خود را خواهید دید. در این نوشته به طور نظری می خواهیم راجع به آموزش وبلاگ ساختن صحبت کنیم که این کار را چطور می توانیم انجام دهید. پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

آموزش وبلاگ ساختن

آموزش وبلاگ ساختن

با این توضیحات الان دیگر می توان اهمیت وبلاگ را تا حدی درک کرد. البته مزیت های داشتن یک وبلاگ بسیار فراتر از این است که فکر کنیم یک وبلاگ بسازیم و مخاطب جذب کنید و محبوب شویم! چرا که با یک وبلاگ کارهای زیادی می توان انجام داد. می توان محصولی که خودمان تولید می کنیم را بفروش برسانیم. می توانیم خودمان را به دیگران و جامعۀ حتی جهانی معرفی کنیم. البته کمی سخت است! می توانیم خدمات خود را معرفی کنیم. یا حتی اگر یک شرکت تجاری هستیم، کاری که انجام می دهیم را به دیگران معرفی کنیم و با این کار به جذب بیشتر مشتری کمک کنیم. به هر حال وبلاگ  داشتن یک چیز ضروری است، در دنیای امروزی.

حالا اینکه چطور یک وبلاگ بسازیم، باید روال آن را یاد بگیریم. این کار بسیار ساده است. اصلاً نیازی به کد نویسی و دانستن اصول فنی کار با رایانه ندارد. اگر این طور فکر می کنید، در اشتباهید. خیلی از افراد به دلیل اینکه فکر می کنند برای وبلاگ نویسی باید خیلی از چیزهای مرموز را یاد بگیرند، سمت این کار نمی روند. اما من به شما خواهم گفت که وبلاگ نویسی مثل داشتن یک کانال تلگرام است. البته اگر با تلگرام آشنایی داشته باشید. یا اگر در حال حاضر هنوز هم تلگرام آن قدر محبوب هست که کاربران شبکه های اجتماعی از آن استفاده کنند!

اما کار یادگیری را چطور می توانیم انجام دهید؟ از ساده ترین پاسخ ها این است که آزمون و خطا کنیم. در این راه هیچ چیزی را از دست نخواهیم داد. بلکه کوچک ترین خطای ما به سادگی قابل جبران است. البته باز هم باید با توجه بالا اقدام به ساخت و مدیریت وبلاگ خود کنیم. اما روش دیگر استفاده از منابع آموزشی است که دیگران عرضه کردند. سایت های آموزشیِ بسیاری در سطح اینترنت وجود دارد که با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید آنها را پیدا کنید. من در اینجا به شما یک نمونه از این سایت ها را معرفی می کنم که به سادگی می توانید به صورت تصویری و یا حتی به همراه فیلم به زبان فارسی وبلاگ نویسی را بیاموزید. همۀ اینها هم رایگان است. این سایت بلاگینگ نام دارد. اگر همین عبارت بلاگینگ را در گوگل جستجو کنید، سایت Bloging.ir به شما نشان داده خواهد شد که نشان از اعتبار این سایت در موتورهای جستجو است.

برای رفتن به این سایت هم می توایند روی این پیوند کلیک کنید: آموزش وبلاگ نویسی . پس از ورود صفحۀ اصلیِ سایت با نوشته های جدید سایت به صورت دسته بندی شده برای شم نمایان می شود. کافی است روی عنوان هر کدام از نوشته ها کلیک کرده و وارد توضیحات همان نوشته شوید. حالا باید یکی یکی نوشته های سایت را مطالعه کنید. تمامی آموزش ها به صورت عملی و تصویری است و به هیچ عنوان اصطلاحات گنگ و خیلی سخت در آنها وجود ندارد. سعی شده به زبان ساده توضیح داده شود.

اگر حتی شما چندین سال است که در کار وبلاگ نویسی هم هستید، بخش وبلاگ نویسی پیشرفتۀ سایت بلاگینگ به شما نکاتی را آموزش خواهد داد که به راحتی بتوانید مهارت های وبلاگ نویسی را در خود بیشتر کنید. حال اگر فکر می کنید که الان وقت آن است که کار آموزش وبلاگ ساختن را شروع کنید، به سایت Bloging.ir مراجعه کرده و یادگیری را شروع کنید. فراموش نکنید که از ویدیوهای رایگان به زبان فارسی هم نهایت استفاده را ببرید.

۲ دیدگاه‌

  1. مرکادوس گفت:

    من از مطالب آموزشی بلاگینگ استفاده کردم.مطالعه آموزش های بلاگینگ را به دیگران توصیه میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *