آموزش ارسال ایمیل در یاهو

یاهو یکی از سرویس های پر استفاده برای ارسال و دریافت ایمیل است که طرفداران زیادی هم دارد. این سایت یکی از محصولات شرکت Yahoo است که شاید همه یاهو را با سرویس ایمیلش بشناسند. اگر شما هم درون این سایت حساب ایمیل دارید و یا قصد ساخت حساب ایمیل در یاهو را دارید، باید با این آموزش همراه ما باشید تا به شما نحوۀ استفاده از سرویس ایمیل یاهو یا همان آموزش ارسال ایمیل در یاهو را به شما تقدیم کنیم.

به طور کلی شما دو تا کال مهم با هر نوع سرویس ایمیلی می توانید انجام دهید. البته شرکت های مختلف ممکن است امکانات جانبی دیگری مثل تقویم، زمان بندی فعالیت ها و … را هم به شما بدهند. اما فعالیت اصلی با هر نوع سرویس ایمیلی این دو تا کار است:

  • دریافت ایمیل (نامۀ الکترونیکی)
  • ارسال ایمیل (نامۀ الکترونیکی)

دریافت و خواندن ایمیل که کاری ندارید. معمولاً شما وارد صندوق حساب ایمیل خود می شوید (inbox) و پس از آن روی عنوان هر ایمیلی که به صورت ضخیم شده است کلیک کنید تا وارد خود نامه شوید. پس از آن می توانید اقدام به خواندن ایمیل مد نظر کنید. این تمام کاری است که برای خواندن یک ایمیل باید انجام دهید. بسیار ساده و سر راست است.

اما برای ارسال ایمیل شاید اندکی با مشکل مواجه شوید. چرا که اگر برای بارهای اولی باشد که وارد صندوق ایمیل خود می شوید، ندانید که چطور اقدام به ارسال ایمیل از یاهو کنید. برای این منظور با نشانی ایمیل و رمز عبور وارد صندوق ایمیل خود شوید. برای ورود به صندوق هم به نشانی yahoomail.com مراجعه کنید. تصویر زیر نمایانگر صفحۀ اصلی صندوق ایمیل شما در یاهو است.

آموزش ارسال ایمیل در یاهو

صفحه اصلی صندوق ایمیل یاهو

در عکسی در بالا مشاهده می کنید، اول باید ایمیلی که برای بنده فرستاده شده و در بالاترین قسمت فهرست ایمیل ها به صورت ضخیم شده است توجه شما را جلب کنم. این نامه یک نامۀ خوانده نشده است. برای خواندن آن کافی است روی آن کلیک کنم تا وارد متن و محتوای ایمیل شوم. پس از آن حتی می توانم اگر یک پروندۀ پیوستی هم همراه آن وجود داشته باشد آن را باز کرده بخوانم. ای مستقیم آن را روی رایانۀ خود ذخیره کنم.

اما برای ارسال ایمیل در یاهو کافی است هر کجای صندوق ایمیل خود که هستید، روی پیوند Compose کلیک کنید که در تصویر بالا با پس زمینۀ صورتی مشخص شده است. کافی است روی آن کلیک کنید تا وارد صفحۀ ارسال ایمیل یا نامۀ الکترونیکی شوید. گزینه هایی که شما باید آنها را پر کنید، با پس زمینۀ رنگی مشخص شده است و به طور کامل در زیر توضیح داده شدند.

آموزش ارسال ایمیل در یاهو

بخش ارسال ایمیل در یاهو

  • نشانی دریافت کنندۀ نامه : نشانی ایمیل فردی که قرار است این نامه را دریافت کند را در بالاترین جعبۀ این صفحه باید وارد کنید. شما حتی می توانید چندین نشانی ایمیل را وارد کنید و لزومی ندارد که این ایمیل ها حتماً درون سرویس یاهو باشند. یعنی حتی شما می توانید به ایمیل های Gmail هم نامه ارسال کنید و ارسال و دریافت ایمیل در محدودۀ یک یا چند سرویس دهنده نیست.
  • عنوان ایمیل : در دومین جعبه هم شما باید عنوان نامۀ خود را وارد کنید. این عنوان هم می تواند فارسی و هم انگلیسی باشد. اما از آنجایی که به احتمال زیاد شما می خواهید ایمیلی را به یک فارسی زبان ارسال کنید، عنوانش را هم باید فارسی تعیین کنید.
  • متن ایمیل : در جعبۀ سوم یا بزرگ هم شما باید متن نامۀ خود را بنویسید. این متن را می توانید با استفاده از دکمه های ویرایشیِ پایین صفحه سبک بندی کنید. مثلاً نحوۀ چینش آن را تعیین کنید و یا اقدام به تغییر اندازه یا رنگ قسمتی از متن خود کنید. حتی شما قادر به گذاشتن پیوند در متن خواد هم هستید. و البته باید به این هم توجه داشته باشید که با کلیک روی علامت سنجاق می توانید یک فایل یا سند را به ایمیل خود ضمیمه کنید که دریافت کننده بتواند آن سند را به وسیلۀ ایمیل خود دریافت کند.

در نهایت هم پس از اینکه تمامی مشخصات ایمیل خود را تعیین کردید، باید روی دکمۀ آبی رنگ پایین صفحه با عنوان Send کلیک کنید تا ایمیل شما ارسال گردد. البته مثلاً اگر نشانی دریافت کننده یا عنوانی را برای ایمیل خود وارد نکنید، حتماً سامانه به شما اخطار خواهد داد که اگر خواسته باشید می توانید آنها را اصلاح کنید و مجدد روی Send کلیک کنید تا ایمیل شما ارسال گردد.

پس از اینکه ایمیلِ شما ارسال شد، آن نامه را می توانید از طریقِ صندوق Sent که از فهرست عمودی سمت چپ صفحه قابل نمایش است، آن ایمیل را ببینید. کلاً تمامی ایمیل های ارسال شده از جانب شما از یاهو در صندوق Sent ذخیره می شود.

این آموزش ارسال ایمیل در یاهو بود که به صورت تصویری امیدوارم برای شما مفید بوده باشد. اگر به دنبال آموزش های دیگر یاهو هستید، به شما پیشنهاد می کنم دیگر مقالات آموزشی سایت ما را ببینید؛ حتماً از آنها هم استقبال خواهید کرد. آموزش های ما به صورت تصویری و کامل بوده و سعی می کنیم تمامی جوانب نیاز شما را در نظر بگیریم. پس همچنان با Buyingfa.ir همراه باشید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *