چرا بایدهایی که از گوگل سوال می شود!

برای کسانی که زندگی‌شان تا حدودی با شبکۀ اینترنت و دنیای مجازی گره خورده است، گوگل نقش بسیار پر رنگی را بازی می‌کند. فرض کنید از بین این همه صفحۀ اینترنتی یا محتوا که روز به روز به تعداد آنها افزوده می‌گردد، خواسته باشید یک صفحه، ویدیو و یا هر چیز دیگری را بیابید. اگر گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر نبودند، چطور باید این کار را انجام می‌دادید؟ پس گوگل برای ما به یک معلم بزرگ تبدیل شده است. حالا می‌خواهیم بدانیم که بایدهایی که از گوگل سوال می شود چیست؟

اما یکی از موضوع‌هایی که از گوگل بسیار سوال می‌شود، چراهایی است که باید انجام داد. از همین روش هم می‌توان فهمید دغدغۀ اصلی بیشتر کسانی که با اینترنت کار می‌کنند، چه سمت و سویی دارد. حالا ما به این حد از این اطلاعات دسترسی داریم، ببینید گوگل چه سطحی از اطلاعات را جمع آوری می‌کند و برای اهداف خودش از آنها بهره می‌برد! به هر حال کار خوب، قابل ستایش است.

خوب، به سراغ مرورگر می‌رویم و در جعبۀ جستجوی آن که از موتور جستجوی گوگل استفاده می‌کند می‌نویسیم: “چرا باید”. یک دسته نتایجی را به صورت فهرست بازشو به ما نشان می‌دهد که می‌توانیم بیشترین عباراتی که با عبارت “چرا باید” مرتبط است و جستجو می‌شود را ببینیم.

خیلی جالب است! بیشتر سوالات چرایی که از گوگل می‌شود راجع به دین و مسائل شرعی است. این سوالات را می‌توانید در تصویری که در همین صفحه وجود دارد ببینید. خودتان هم می‌توانید امتحان کنید 🙂

چرا بایدهایی که از گوگل سوال می شود

چرا بایدهایی که از گوگل سوال می شود!

  • چرا باید نماز بخوانیم؟
  • چرا باید ازدواج کنیم؟
  • چرا باید به حجم برویم؟
  • چرا باید زن را کرد!
  • چرا باید دین داشته باشیم؟
  • چرا باید غسل جنابت کرد؟
  • چرا باید حجاب داشته باشیم؟
  • چرا باید روزه بگیریم؟
  • چرا باید درس بخوانیم؟

گوگل با مهیا کردن سرویس پیشنهاد کلیدواژه به صورت فهرستی، زمانی که شما جستجویی را انجام می‌دهید، سعی دارد هم در کمتر تایپ کردن به شما کمک کند و هم اینکه ببینید با کلماتی که تا آن لحظه وارد کردید، دیگران چه عبارت‌هایی را جستجو کردند. البته این امکان برای وبلاگ نویس‌ها هم می‌تواند مفید باشد که اگر می‌خواهید بیشتر راجع به این موضوع بدانید، پیشنهاد می‌کنم به سایت بلاگینگ مراجعه کنید که یک مرجع کامل برای آموزش وبلاگ نویسی است.

اما باید توجه داشت که بسته به زمانی که شما این عبارت را جستجو می‌کنید، ممکن است نتایجش فرق کند که به دلیل تغییر گرایش جستجو کنندگان و همچنین تغییر الگوریتم خود گوگل است. پس هر زمان می‌توانید با وارد کردن عبارت “چرا باید” در گوگل، گرایش همان لحظۀ فارسی زبانان سرتاسر دنیا را برای جستجوی یک عبارت خاص پیدا کنید. بایدهایی که از گوگل سوال می شود می تواند برای خیلی‌ها جالب باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *