موتور جستجوی Bing

موتورهای جستجو همان سایت هایی هستند که شما برای پیدا کردن مطلب، فیلم، تصویر و کلاً هر محتوای دیگری به آنها سر می‌زنید و با وارد کردن یک عبارت نتایج بسیار جالبی را دریافت می کنید. در اصل کار آنها یکپارچه سازی اطلاعاتی است که در وب موجود است و توسط اشخاص ثالث تهیه شده است. نه اینکه تمامی این محتویات را خود موتور جستجو تولید کرده باشد. شاید رتبه اول استفاده از موتور جستجو در ایران مربوط به گوگل باشد، اما در جهان موتورهای مختلف دیگری هم وجود دارد. حتی در چند سال اخیر، چند نمونه موتور جستجوی ایرانی هم راه اندازی شده‌اند که موتور سلام را در مقالات قبلی خدمت شما معرفی کردیم.

bing-search-engine

اما یکی دیگر از موتورهای جستجوی جهان بینگ (Bing) است که متعلق به شرکت مایکروسافت است. این شرکت شاید با سیستم عامل خود به نام ویندوز معروف شد و پس از آن به سراغ دیگر مباحث فناوری اطلاعات رفت که یکی از آنها همین موتور جستجوی Bing است که با محصولات این شرکت به صورت یکپارچه کار می‌کند.

اما بینگ نتوانسته سهم قابل توجهی از جسجوهای اینترنتی را حداقل در ایران به خود اختصاص دهد و شاید به خاطر نتایج نه چندان جالب و مرتبط آن باشد. ولی در هر صورت افرادی هستند که از آن به عنوان یک وسیله جستجوی کننده استفاده می‌کنند. البته جالب است بدانید که دومین موتور جستجوی جهان همین بینگ است.

گوگل در بازار موتورهای جستجو، نقش اول را با درصد ۶۷ بازی می‌کند. این رقم بسیار بالایی است و نشان دهنده کیفیت کاری است که این موتور در حال انجام دادن است. تا به حال از نتایج بسیار جالب این سرویس شگفت زده شده‌اید که چقدر با موضوع شما مرتبط است. خوب این به دلیل کار شبانه روزی این شرکت برای راضی نگه داشتن کاربران و نگه داشتن سهم بازار از آن خود است. در ضمن محصولات دیگر گوگل که با موتور جستجوی آن یکپارچه شده است، این اجازه را به کاربران می‌دهد که بهتر از مزایای این سامانه استفاده کنند.

ولی در کل موتور بینگ هم شاید نتایج خوب و مفیدی را به شما برگرداند که در اینجا قصد این بود که اندکی در مورد آن هم به شما اطلاعاتی را تحویل دهیم. اخیراً موتور جستجوی Bing سعی کرده است که به صورت هماهنگ با دیگر محصولات و یا حتی شرکتها به جنگ قول جستجوها یعنی گوگل بروید. این شرکت سعی می‌کند که با یاهو و همچنین فیسبوک قرارداد همکاری بسته تا شاید به صورت گروهی بتوانند سهم بازار خود را از جستجوها حفظ  کنند، و شاید هم قصد افزایش این سهم را دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *