موتور جستجوی سلام

موتورهای جستجو یکی از مهمترین ابزارهایی هستند که هر کاربری که با اینترنت کار می‌کند، بلا استثناء از یکی از آنها استفاده می‌کند. به دلیل حجم بالای اطلاعاتی که بروی این شبکه‌ی جهانی وجود دارد، پیدا کردن محتوای مورد نظر بدون در نظر گرفتن یک موتور جستجو، کار بی‌فایده‌ای است. اما اولین موتورهای جستجوی معروف، سامانه‌هایی بودند که توسط غربی‌ها ساخته و راه‌اندازه شده بودند. همینک هم غول‌های اینترنتی آنقدر بزرگ هستند که کسی یارای رقابت با آنها را ندارد. ولی گه‌گداری می‌شنویم که سایت‌های مشابه غول‌های اینترنتی ساخته می‌شوند که شاید بتوانند بخشی از مخاطبین مورد نظر را جذب کنند. در مورد موتور جستجو هم، باید گفت به تازگی سامانه‌ی پارسی راه‌اندازی شده است که برخلاق نمونه‌های پارسی دیگر، هم از نظر ظاهری و هم از نظر باطنی تفاوت مثبتی دارد. در ادامه در مورد موتور جستجوی سلام بیشتر بدانید.

صفحه اصلی موتور جستجوی سلام

سلام، که نام موتور جستجویی است که با همین نام با پسوند نقطه IR در دسترس است، همینک نسخه‌ی ازمایشی خود را پشت سر می‌گذارد. در حال توسعه و پایدار کردن خدمات خود است که شاید در آینده‌ای نزدیک این اتفاق بیافتد. البته باید گفت که هنوز جای کار زیاد دارد. مثلاً یکی از سایت‌های بنده که توی گوگل جزء رتبه‌های خوب است، توی این سرویس اصلاً جایگاهی نداره. نه اینکه چون به سایت‌های بنده اهمیتی نداده این موضوع را پیش کشیدم، بلکه به این دلیل که این سایت من، که در زمینه‌ی آموزش وبلاگ نویسی است، می‌توان گفت از نظر مباحث آموزشی و کیفیت مقالات، جزء بهترین‌های وب پارسی است، اما در نتایج جستجوی سلام جایگاهی ندارد.

خلاصه کلام این است که گفتم مقاله‌ای در این‌باره منتشر کنم که راجع به معرفی این موتور جستجو باشد. از آنجایی که ما ایرانی هستیم، چه بهتر که اندکی از سرویس‌های ایرانی هم حمایت کنیم، البته هر کس به اندازه‌ی سهم خویش، تا با این همه مشکلات و نابسامانی‌های صنعت IT اندکی قوت قلب برای کسانی باشیم که می‌خواهند برای سرافرازی این مرز و بوم کار و فعالیت کنند.

سلام، موتور جستجویی است که از نتایج دیگر موتورهای جستجوی معروف مثل، گوگل، یاهو، بینگ، اسک و … تغذیه کرده پس از پالایش آنها با استفاده از آلگوریتم خود، به بازدیدکنندگانش نشان می‌دهد. همانطور که این سرویس ادعا می‌کند، این سایت یک ابزار کامل برای یافتن محتوای اطلاعاتی است که دیگر موتورها به صورت جامع آن را ندارند. مخصوصاً اینکه نتایج برگشتی از سوی این سرویس، با زبان پارسی کاملاً بهینه شده است، و حتی نتایج هرز و تبلیغی از آن حذف گشته است.

اگر می‌خواهید در مورد موتور جستجوی سلام بیشتر بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنم به وبلاگ این شرکت مراجعه کرده و مقاله‌ی “سلام چیست” آن مطالعه کنید. اطلاعات خوبی از آن بدست خواهید آورد.

به نظر بنده این سرویس اگر به صورت پایدار اقدام به بهینه کردن نتایج خود، و افزایش امکاناتش نماید، می‌تواند موفق عمل کند. هرچند این سایت الان آماده استفاده برای  کسانی است که می‌خواهند از کالای ایرانی استفاده کنند، ولی هنوز کم و کاستی‌هایی دارد که شاید برای افراد حرفه‌ای به هیچ وجه جای گوگل را نمی‌گیرد. ولی شاید برسد آن روزی که افراد خبره و وبمستران حرفه‌ای هم از سلام و خدمات این چنینی به جای گوگل استفاده نمایند. باید امید داشت، و بیشتر از آن باید کار کرد!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *