مسدود کردن پنجره های خودبازشو با افزونه Adblock Plus فایرفاکس

خیلی از ما شاهد این موضوع بوده ایم که زمانی که وارد یک سایت یا وبلاگ می‌شویم، یک دفعه سیلی عظیم از صفحات با یک کلیک برایمان باز می‌شود. در اینجا اولین کاری که می‌کنید چیست؟ من که اولین کاری که می‌کنم تمامی صفحات بعلاوه صفحه‌ی اول را هم می‌بندم و دیگر وارد آن سایت و یا وبلاگ نمی‌شوم. نمی‌دانم که این گونه پنجره های خودبازشو چقدر برای فرد دارنده‌ی آن تارگاه درامدزا است. ولی چیزی که می‌دانم این است که با این کار بازدید کنندگان بسیاری بار اولشان خواهد بود که وارد آن تارگاه می‌شوند. ولی اگر خواسته باشید این گونه پنجره‌ها را در مرورگر فایرفاکس خود مسدود کنید باید یک افزونه به نام Adblock Plus را نصب کرده و با این کار دیگر هیچ گونه پنچره خودبازشو یا Pop Up دیگر به نمایش در نمی‌آید. با این افزونه مسدود کردن پنجره های خودبازشو را بهتر مدیریت کنید.

مسدود کردن پنجره های خودبازشو با افزونه Adblock Plus فایرفاکس

برای نصب این افزونه فایرفاکس، همانند دیگر افزونه ها به روش های مختلفی می‌توان اقدام کرد. اولین کار این است که از قسمت Add-ons خود مرورگر نام این افزونه را جستجو کرده و پس از این که پیدا شد، بروی دکمه Install کلیک نمایید.

راه دیگر نصب Adblock Plus این است که به این نشانی بروید و از آنجا بروی دکمه Add to Firefox کلیک کنید. پس از اندکی در هر دو حالت خواهید دید که نصب انجام شده، البته شاید با گرفتن تایید بوسیله یک نوار در بالای مرورگر، و سپس با یک بار راه اندازی مجدد، از این به بعد هیچ گونه پنجره خودبازشویی برای شما باز نخواهد شد.

اگر به صفحه ای یا سایتی مراجعه کنید که دارای این گونه پنجره های مزاحم است، فایرفاکس به شما اطلاعی می‌دهد که این مقدار پنجره خودبازشو مسدود شده است.

مسدو کردن پنجره پوپ آپ

این افزونه دارای تنظیماتی هم هست که از این بخش می‌توانید تعیین کنید که پنجره‌های کدام سایت برای شما باز شود، و کدام سایت نه. این کار زمانی لازم است که شما باید یک پنجره Pop-up را باز کنید. مثل زمانی که یک پیام خصوصی را در انجمن‌های مختلف دریافت می‌کنید. این نشان می‌دهد که پنجره‌های خود باز شو، نه تنها برای مردم آزاری ساخته نشده‌اند، بلکه با آنها می‌توان کارهای مفیدی هم انجام داد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *