دنیای آیکون در Iconfinder.com

آیکون‌ها نمادهایی هستند که معمولاً در جاهای مختلف از جمله نرم افزارها، سایت‌ها و … مورد استفاده دارند. معمولاً از رنگ های مختلفی ساخته شده اند و از علائم مختلفی ساخته می‌شوند. هر کسی می‌تواند آیکون مورد نظر خود بسازد و آن را با دیگران به اشتراک بگذارد یا در کارهای گرافیکی خود استفاده کند. ولی ما در اینجا به شما منبعی را معرفی می‌کنیم که سرشار از آیکون‌های بسیار زیبا برای هر کاری است. سایت iconfinder.com به شما این اجازه را می‌دهد که به صورت کاملاً بهینه شده در بین هزاران نماد بگردید و آیکون مورد نظر خود با پیدا کنید. حتی در اندازه‌های مختلف آن آیکون برای شما موجود است.

منبع آیکون با iconfinder

آیکون از کلمه‌ی لاتین icon گرفته شده است و به فارسی به نماد ترجمه می‌شود، از همین رو بهتر است که از معادل پارسی آن استفاده کرده و به آن نماد بگوییم. همانطور که ذکر شد، نمادها با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی ساخته می‌شوند. شما می‌توانید از ساده ترین نرم افزار که Paint ویندوز است گرفته تا نرم افزارهای پیشرفته‌تر مثل Photoshop بهره گرفته و نماد یا آیکون خود را بسازید. اما حتماً باید با نحوه کار کردن با آن به صورت تقریباً حرفه‌ای آشنا باشید. پس از آنکه کارتان تمام شد، باید با استفاده از ابزاری که در آن نرم افزار وجود دارد، از کار خود در اندازه دلخواه خروجی گرفته و از آن در هر کجایی که خواستید استفاده کنید.

نمادها معمولاً با پسوند ico. موجود هستند، یعنی همین پسوند هم از نام icon گرفته شده است. اما شاید شما نمادی را هم با پسوند png. ببینید. به عبارت دیگر اینها دو پسوند معروف نمادها در رایانه هستند که شما می‌توانید از آنها در کار خود استفاده کنید.

سایت iconfinder.com برای شما یک دنیای آیکون را فراهم می‌آورد و به شما اجازه بارگیری رایگان هر کدام از این نمادها را می‌دهد. فقط کافی است که موضوعی را که می‌خواهید از آن نماد داشته باشید را در جعبه جستجوی بالای صفحه وارد کنید و کلیک Search را بزنید. حال باید صبر کنید تا سایت به شما نتایجی از نمادهای مختلف در رابطه با عبارتی که وارد کرده‌اید را به شما نشان دهد. البته دقت کنید که عبارت مورد جستجوی شما حتماً باید به انگلیسی باشد؛ مثلاً اگر می‌خواهید در مورد پیکان موردی را پیدا کنید، بهتر است عبارت Arrow را در جعبه‌ی جستجو بنویسید.

از طریق اهرم‌هایی که در بالای صفحه وجود دارد، می‌توانید انتخاب خود را محدودتر کنید. یعنی با استفاده از لغزنده‌ی اندازه، ابعاد نماد را انتخاب کنید و یا حتی نوع تصویر پس زمینه آن را از بخش Background Color انتخاب کنید. تمامی آیکون هایی که به شما نشان داده می‌شوند، را می‌توانید به سادگی دانلود کنید و اگر برخی از آنها هم محدودیت داشت، با گرفتن آن نماد و کشیدن به صفحه میز کار رایانه‌ی خود، از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *