دریافت کتاب های درسی به صورت الکترونیکی

زمان‌هایی  را یادم می‌آید که از درس خواندن به معنای واقعی متنفر بودم. در آن زمان، درس خواندن واقعاً کاری بدون آینده به نظر می‌رسید و خیلی هم خشک بود. اما چاره‌ای جز ادامه دادن نداشتیم. اما امروزه با فناوری‌های نوینی که آمده است، کارها از جمله آموزش ساده‌تر شده است و هر کسی به راحتی می‌تواند با هر شرایطی یاد بگیرد و از آموخته‌های خود استفاده کند. یکی ار روش‌های مطالعه به صورت الکترونیکی است که علاوه بر نداشتن مشکلات گذشته از نظر حمل و نقل و کمیت و کیفیت آن، جذاب هم هست. یعنی شمایی که کتابی را به سبک الکترونیکی دریافت می‌کنید بیشتر مشتاقید که آن را مطالعه کنید. مگر اینکه کلاً از یاد گرفتن متنفر باشید. در اینجا می‌خواهم به شما سایتی را معرفی کنم که تمامی کتاب‌های درسی را به صورت الکترونیکی قرار داده است که هر کسی که می‌خواهد آنها را دریافت کند. آن سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی است.

دریافت کتاب های درسی به صورت الکترونیکی

این سامانه که مسئولیت نظارت بر نشر کتاب‌های درسی را دارد، سعی کرده است که تمامی کتاب‌های درسی را با فرمت PDF برای دانلود و دریافت توسط دانش آموزان سراسر کشور و حتی علاقه‌مندن فراهم کند. بدین صورت تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به نشانی www.chap.sch.ir رفته و سپس از فهرست سمت راست به دسته‌ی مورد نظر خود بروید. حال روی کتاب مورد نظر خود کلیک کنید و از فهرست پایین صفحه شروع به دریافت کردن (دانلود) کتاب خود کنید.

حالا این کتاب را می‌توانید روی گوشی تلفن همراه، رایانه، لپ تاپ و یا حتی تبلت مطالعه کنید که با این کار در زمان خود بسیار صرفه جویی خواهید کرد. با این طرح بسیار زیبا، حتی من هم علاقه مند شدم که چند تا کتاب را دریافت کنم و مطالعه نمایم. حال می‌فهمم که ارزش خواندن و مطالعه کرده چقدر است. زمانی که زمان داشتم، ارزش این کار را نمی‌دانستم. حال که ارزش کسب علم و مطالعه را تا حدی درک کردم، محدودیت زمان و مکان این اجازه را از من سلب کرده است. احساس می‌کنم که این طبیعت دنیاست و کاریش نمی‌توان کرد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *