۵ نرم افزار حذف رمز عبور ویندوز

تا حالا برایتان پیش آمده است که رمز عبور یا پسورد ویندوز خود را فراموش کرده باشید و راهکاری جز نصب مجدد ویندوز نداشته باشید؟ با خواندن این مقاله خواهید دید که راه کارهای بسیار مناسب ترین نسبت به نصب مجدد ویندوز برای حذف رمز عبور وجود دارد و آن هم استفاده از نرم افزارهای حذف رمز عبور ویندوز است که خیلی از آنها رایگان و باز متن هستند. پس به راحتی می توانید حتی آنها را دانلود نمایید و سپس یا بروی رایانه خود نصب کنید و یا بروی یک سی دی رایت کنید و از آنها به صورت Bootable یعنی با خاصیت بالا آمدن رایانه از روی آنها استفاده کنید. پس با ۵ نرم افزار حذف رمز عبور ویندوز تا انتها همراه ما باشید.

5 نرم افزار حذف رمز عبور ویندوز

5 نرم افزار حذف رمز عبور ویندوز

Ophcrack : اوف کرک، اولین نرم افزاری است که به شما معرفی می‌کنیم. با استفاده از آن به راحتی می‌توانید رمزهای عبور سیستم عامل های ویندوز را پاک کنید و بدون رمز وارد سیستم شوید. دقت کنید که با استفاده از این برنامه و بسیاری از برنامه‌های دیگر، قادر نیستید که رمز را مشاهده کنید. پس حتماً باید پس از شکستن رمز با اوف کرک، دوباره برای رایانه خود یک رمز عبور دیگر تعریف کنید. کاری که باید انجام دهید این است که اول برنامه را باید بدست آورید که بهترین کار رفتن به سایت سازنده و بارگیری از آنجاست. پس از آن شما باید پروندۀ ISO دانلودی را بروی یک CD رایت کنید. و پس از آن رایانه را با استفاده از آن Boot کنید یا بالا بیاورید. این برنامه با تمام ویندوزها سازگار است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

OphCrack یک برنامه رایگان است که نیازی به پرداخت هزینه نیست. اما حجم آن زیاد است و چیزی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ مگابایت می‌باشد، بنابراین شاید برای شما به صرفه نباشد که این برنامه را دانلود کنید، مخصوصاً با این اینترنت های چکه ای بنابراین اگر می‌خواهید از این برنامه استفاده کنید، می توانید این نرم افزار را خریداری کنید. برای این منظور به اینجا مراجعه نمایید: نرم افزار OphCrack جهت شکستن رمز ویندوز

برای دریافت یا بارگیری نرم افزار اوف کرک، به سایت ophcrack.sf.net بروید.

Cain & Abel : نرم افزار بعدی هم یکی از برنامه‌های موثر برای حذف رمز عبور ویندوز است و کار کردن با آن هم کمی مشکل است. اما دو مشکل اساسی دیگر هنگام کار کردن با این برنامه وجود دارد، و آنها هم اینها هستند که: اولاً، از ویندوز ویستا پشتیبانی نمی‌کند و حتماً باید ویندوز شما XP یا هفت باشد تا کارکرد خودش را به شما نشان دهد. دوم اینکه، این نرم افزاز رمز حساب مدیر را حذف نمی کند و شما نمی‌توانید وارد حساب کسی شوید که مدیر کل سیستم است. بیشتر این برنامه به درد مدیران رایانه می‌خورد که می‌خواهند رمز کاربران دیگر را بازیابی کنند.

PC Login Now : گزینه مناسب بعدی برای حذف رمز عبور ویندوز، PC Login Now می باشد که کار با آن بسیار ساده است. پس از اینکه این برنامه را اجرا می‌کنید، رمز عبور رایانه شما را پاک می‌کند و ویندوز را مثل روز اول، بدون پسورد می کند. حجم این برنامه هم حدود ۶۰ مگابایت است که نسبت به دیگر نرم افزارهای حذف کننده رمز عبور ویندوز، کمتر و بهینه تر است. آخرین نسخه از این نرم افزار را می توانید با مراجعه به سایت pcloginnow.com دریافت کنید.

Kon-Boot : این برنامه هم مشابه نرم افزار های بالایی و رایگان است. اما از یک نوع روش دیگر برای حذف رمز عبور ویندوز استفاده می کند. اگر از برنامه های مذکور استفاده کردید، ولی جواب نداد، می توانید این بار این برنامه را هم امتحان کنید. دو ویژگی بارز این برنامه سرعت بالا و سادگی استفاده از آن است. اما از نسخه ۶۴ بینی سیستم عامل ویندوز پشتیبانی نمی‌کند. پس از اینکه این نرم افزار را دانلود با بدست آوردید، باید بروی یک CD رایت و سپس با آن رایانه را بالا بیاورید.

LCP : و اما آخرین نرم افزار حذف رمز عبور، LCP می باشد که باید حتماً بروی رایانه آن را نصب کنید. به همین دلیل حتماً باید اجازه وارد شدن به یکی از حساب های رایانه که اجازه نصب یک برنامه را بدهد، داشته باشید. بنابراین شاید برای سیستم هایی که شما به دلیل نداشتن رمز عبور، به هیچ عنوان قادر به وارد شدن به آن نیستید، کاربرد نداشته باشد. اما کارایی آن در حد قابل قبول است و به صورت رایگان از طریق سایت سازنده به نشانی lcpsoft.com قابل دسترس است.

خوب، امیدوارم که این نوشته و نرم افزارهایی که در آن، برای شکستن رمز عبور ویندوز به شما معرفی کردم، مفید بوده باشد. البته باید ذکر کرد که این نوشته برداشتی از مقاله ای از انجمن www.nooreaseman.com بود. دقت کنید که سعی کنید از این برنامه ها برای دخول سرزنده به سیستم های شخصی دیگران، جهت شکستن حریم خصوصی آنها استفاده نکنید.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *