پرورش ماهی قزل آلا

ماهی به عنوان یک غذای سالم برای بشر همراه با مقادیر غنی از املاح معدنی نظیر فسفر است که برای سلامت بدن مخصوصاً سلامت ذهن بسیار حیاتی است. یک سوال! : آیا شما ساکن منطقه ای هستید که آب کافی برای پروش ماهی سردآبی را دارد؟ اگر جواب شما  مثبت است، می توانید این بسته نرم افزار آموزشی پرورش ماهی قزل آلا را خریداری کرده و برای خود و اطرافیانتان یک شغل پر درآمد راه اندازی کنید و مطمئن باشید که می توانید استخر پرورش ماهی قزل آلای خود را بسازید.

بسته آموزشی پرورش ماهی قزل آلا

بسته آموزشی پرورش ماهی قزل آلا

اگر خواسته باشیم در مورد مشخصات خود ماهی قزل آلا توضیحاتی را ذکر کنیم باید به این موارد اشاره کرد؛ ماهی قزل‌آلا که از نوع ماهی‌های سرد‌آبی است دارای بدنی فشرده و داری باله دمی بزرگتر از ماهی آزاد است. ساقه دمی آن مرتفع، سر کند و قسمت خارجی باله دمی تقریباً صاف است. تعداد فلس بین باله چربی و خط جانبی ۱۹ – ۱۴ عدد و بطور متوسط حدود ۱۶ عدد می‌باشد. تعداد خارهای اولین کمان آبشش بین ۵ – ۲ عدد است که به شکل شمشیر بوده و در پایین به شکل دکمه درآمده‌اند. حداکثر طول بدن ماهی قزل آلا ۱۴۰ سانتیمتر و وزن آن تقریباً به ۵ کیلوگرم می‌رسد.

به ماهیانی که در محدوده حرارتی ۷ الی ۱۷ درجه سانتی گراد به خوبی رشد می کنند و می توان آنها را پرورش داد، ماهی های سرد آبی اطلاق می شود. یکی از این ماهی‌های سرد آبی، ماهی قزل آلا است. این ماهی برای مصرف خوراکی انسان کاربرد دارد و گوشت آن کاملاً خوش طعم و لذیذ است. به همین سبب مصرف آن در بین ایرانیان زیاد است، به همین دلیل سرمایه گذاری و ساخت استخرهای پرورش ماهی های سرد آبی مانند قزل آلا می تواند کاملاً سودمند و طرحی زود بازده باشد.

تکثیر و پرورش ماهی قزل آلا از پر درآمد ترین روش های کسب درآمد در مناطقی که دارای آب کافی و یا طرح مناسب هستید، است. اگر در محل خود دارای محیطی هستید که می توانید آب مورد نیاز را تامین کنید و اقدام به ساخت استخر کنید، این بسته  آموزشی که شامل یک سی دی نرم افزار آموزشی است، به شما نحوه انجام این کار را توضیح می‌دهد.

بسته پرورش ماهی قزل آلا

بسته پرورش ماهی قزل آلا

معروفترین نوع ماهی قزل آلایی که در جهان پرورش داده می شود، ماهی قزل آلای رنگین کمان است که از انواع دیگر آن می‌توان به قزل آلای دریاچه خزر، قزل آلای خال قرمز هم اشاره کرد. همگی این نوع ماهی ها جزء ساکنین آبهای شیرین هستند.

از خصوصیات خوب این ماهی برای پروش آن، عدم حساس بودن آن به تراکم بالاست که این خود یکی از مزایای پرورش آن محسوب می‌شود. به علاوه ماهی قزل آلا در انتخاب غذای و خوراک خود چندان سخت گیر نیست و معمولاً با خوراکی که شما به آن به صورت دستی می‌دهید از ضریب تبدیل بالایی برای عرضه به بازار برخوردار است.

در این بسته آموزشی شما در مورد نحوه پرورش و تکثیر ماهی قزل آلا و آزاد مباحث خوبی را خواهید آموخت. این مجموعه بسیار خوب شامل عناوین زیر می‌باشد:

 • اطلاعات عمومی و زیست شناسی
 • احداث استخر و سیستم آبرسانی
 • انتقال و پرورش
 • روش های پرورش
 • تکثیر و عملیات لقاح ماهی های مولد
 • رشد و پرورش بچه ماهی قزل آلا
 • تغذیه ماهی های قزل آلا و سفید
 • کنترل بهداشت
 • معرفی بیماری ها
 • اصول پیشگیری از بیماری ها
 • درمان بیماری ها
 • و…

هر چند پرورش و ساخت استخر ماهی این نوع ماهی هزینه بر است، اما همانطور که میدانید قیمت خود ماهی هم به اندازه است که جبران مخارج را بکند و کلاً اگر درست و با برنامه این کار انجام شود می‌توان انتظار سوددهی خوبی از پرورش ماهی قزل آلا داشت. این بسته حاوی یک عدد CD است که به صورت تصویری می‌باشد.

قیمت : ۳،۵۰۰ تومان

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. تشکر از زحماتتون برای ارائه یک سایت پر بار
  مفید و جامع بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *