درآمد پرورش قارچ چقدر است؟

برای خیلی از ما، مشاغل مرتبط با طبیعت بسیار جذاب و لذت بخش است. ولی فقط این یک مورد نمی تواند کافی باشد که ما یک کار را شروع کنیم. پس باید به فکر این باشیم که آن کار چقدر می تواند برای ما درآمد داشته باشد. به همین دلیل شاید یکی از سوالاتی که در اولین برخورد با یک شغل به ذهن ما خطور کند، این باشد که آن کسب و کار چقدر درآمد دارد! به همین دلیل خیلی از افراد که می خواهند وارد بازار پرورش قارچ شوند، به دنبال جواب سوال “درآمد پرورش قارچ چقدر است؟” می گردند.

درآمد پرورش قارچ

درآمد پرورش قارچ

مصرف و پرورش قارچ یکی از پدیده هایی است که به نوبه خود جدید است و جایگاه آن در کشور نوپا است. پس شاید هم به جنبه خوب بتوان به این موضوع نگاه کرد و هم جنبه بد. بد، از این نظر که زمانی که یک کار بازارش اشباع می شود، کار کردن در آن زمینه سخت تر می شود. ولی خوب از این جهت که کار نو همیشه می تواند مقدار سود و مزایای آن بیشتر باشد.

یکی از همکلاسی های من سالن پرورش قارچ دارد و در حال فعالیت در این حیطه کاری از سری کارهای کشاورزی است. زمانی که در مورد درآمد کارش بحث شد، مقدار درآمدش را ۱٫۵ میلیون تومان در ماه اعلام کرد. من سالن او را ندیدم، البته می دانم که سالن بزرگی نیست. ولی به هر حال این درآمدی است که او ادعا می کند کار پرورش قارچش نصیب وی می کند.

می خواستم جواب سوال شما را با تجربه ای که خودم داشتم بدهم. ولی باید اشاره کرد که درآمد هر کاری به عوامل مختلی بستگی دارد. این که شما چقدر سرمایه گذاشته باشید، و بالطبع می خواهید پس از چه مدتی به درآمد برسید، پشتکار شما چگونه است، علاقه شما به خود ماهیت کار چقدر است، اطلاعات شما به چه میزان است و … اینها تماماً میزان درآمد و سود شما را در کار پرورش قارچ تعیین می کنند که باید به آنها هم توجه نمود.

پس نمی توان گفت که یک کار به طور ثابت چقدر درآمد می تواند داشته باشد. چرا که شاید از جانب شما تمام اصولی که گفته شد، به بهترین نحو رعایت شود. ولی مثلاً قیمت قارچ به شدت کاهش یابد. یا رقبای کَله گُنده شما دُم شما را بچینند. به هر حال اگر به یک کار علاقه دارید، با اطلاعات و ابزارهای لازم به سمت آن بروید و مطمئن باشید که موفق می شوید، البته اگر به آن کار علاقه دارید، نه این که صرف درآمد بالای آن به یک کار روی بیاورید.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. آندروید گفت:

  پرورش قارچ کار خوبیه به نظرم
  من مهندسی صنایع غذایی خوندم. بعد دوران خدمت الان بیکارم
  البته توی اینترنت یک وبمسترم و چند سایت دارم
  ولی میخوام برم دنبال این کار چون به نظرم درامدش خوبه
  علاقه مهم ترین چیزه-منم علاقه دارم

 2. ملکی گفت:

  بسیار عالی
  دوستانی که قصد دارند درباره کار پرورش قارچ و میزان سود این کار اطلاعات بیشتری کسب کنند پیشنهاد می کنم حتما این مطلب رو مشاهده کنند:
  newbp.ir/Amozesh/maghaleh-karAfarini/parvaresh-gharch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *