آموزش کشت ذرت

کشت ذرت امروز در کشور ما و بیشتر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه جهان، به عنوان یک کشت قالب تلقی می شود و از آن در تغذیه انسان و مخصوصاً دام استفاده شدیدی می شود. شاید بتوان گفت که قسمت اعظم خوراک علوفه ای یک حیوان نشخوارکننده مانند گاو را ذرت تشکیل می دهد که می توان آن را به صورت های مختلف فرآوری کرد. ما در اینجا به شما بسته آموزشی را معرفی می کنیم که حاوی یک عدد CD می باشد. در این بسته آموزشی نحوه کشت ذرت به صورت تصویری آموزش داده می شود. اگر هم شما می خواهید برای خود کشت و کار ذرت را راه اندازی نمایید، شاید این محصول به درد شما بخورد.

آموزش کشت ذرت

آموزش کشت ذرت

ذرت که به فارسی بلال نیز نامیده می شود، گیاهی یکساله و یک پایه است که دارای ساقه ای راست است که ارتفاع آن تا ۴ متر هم می رسد. ذرت گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است. برگ‌های ذرت متناوب و دراز می باشد. گلهای نر ذرت بصورت خوشه ای بوده که مرکب از سنبل های قرمز روشن می باشد. گل های ماده آن از ۲ تا ۴ گل تشکیل شده در کنار برگ های ذرت قرار دارد. غشایی که روی بلال را می پوشاند سبز رنگ و مانند برگ می باشد. دانه های کروی شکل ذرت در اطراف محور مرکزی بلال قرار گرفته اند. این دانه ها به رنگ زرد یا قهو ه ای می باشند.

ذرت جزء بیشترین نهاده ای مصرفی برای تولید محصولات لبنی است. به طوری که به طور مثال در گاوداری های کشور از ذرت و سیلاژ ذرت به صورت عمده استفاده می شود و این شاید به دلیل کیفیت این خوراک برای تولید و همچنین قیمت پایین آن نسبت به کیفیت آن برای تولید گوشت و شیر است. این جزء بیشترین استفاده ها از ذرت است. اما این ماده غذایی که حاوی مقادیر بالای ویتامین C است، برای تغذیه انسان هم استفاده می شود که نسبت به مورد اول، در کشور ما، چندان رایج نیست.

اگر شما به عنوان یک ایرانی دارای زمین را عوامل تولیدی هستید که بلااستفاده است، شاید بتوان از آن به عنوان یک منبع درآمد استفاده کرد. مثلاً اگر دارای زمینی هستید که از آن در حال حاضر استفاده نمی شود و می توان از آن برای کشت ذرت استفاده کرد، چرا از آن برای تامین غذای دام و تامین درآمد خودتان استفاده نکنید!

اگر هم از قبل در کار تولید محصولات کشاورزی بوده اید، و الان قصد تحقیق در مورد کاشت ذرت دارید، این بسته آموزشی که به صورت سمعی بصری به شما نحوه کاشت ذرت را آموزش میدهد، می توان راهنمای خوبی برای شما باشد. علاوه بر آنکه به کسانی هم که در این کار خبره هستند و کار آنها تولید و کشت ذرت است، نکاتی بهینه را آموزش می دهد.

محصول آموزش کشت ذرت به شما نحوه کاشت، داشت و برداشت ذرت را آموزش داده و شما را با مسائل روز این زمینه آشنا می کند. همچنین با اصول مبارزه با آفات و علف های هرز هم در این بسته آموزش هایی داده شده است. این بسته حاوی ۱ عدد CD می باشد.

برای خرید اینترنتی آموزش کشت ذرت می توانید بروی دکمه خرید کالا کلیک کرده و پس از پر کردن مشخصات خود برای ارسال کالا، اول کالا را درب منزل یا محل کار تحویل گرفته و سپس مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.

قیمت : ۲،۹۰۰ تومان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *